Biblioteka – „W zaczarowanej krainie bajek i baśni”

BIBLIOTEKA – KWIECIEŃ
Podczas kwietniowych zajęć w bibliotece dzieci zastanawiały się czym jest wstyd. W rozważaniach pomógł jak zawsze Gucio. Dzieci w kolorze grzywy Gucia zrobiły na kartce plamę, którą następnie zamieniły w wstyd. Całe zajęcia ubarwiła opowieść pt. „Mała Wstydnisia”.

bibl04 1
bibl04 2

BIBLIOTEKA – MARZEC
Przedszkolaki podczas marcowych zajęć w bibliotece razem z Guciem przerobiły deszczową chmurę smutku. Przypomniały sobie przygody Pana Radosnego i Pana Smuteczka. Dzieci wykonały z plasteliny „pocieszaki” na smutne dni.

marz1
marz2

BIBLIOTEKA – LUTY

Podczas zajęć bibliotecznych w lutym dzieci zajęły się tematem swoich lęków, wskazując na to, czego się boją. Przedszkolaki wykonały i ozdobiły pudełka strachu, w których głęboko ukryły to, czego się obawiają. Razem z Guciem zbudowały zbroje odwagi, aby założyć ją, kiedy zaczną się czegoś bać. Dzieci także wzięły udział w burzy mózgów, zastanawiając się kiedy strach jest pozytywny i zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa.

1luty
2luty

BIBLIOTEKA – STYCZEŃ

W styczniu podczas zajęć w bibliotece dzieci zmierzyły się z trudnym tematem zazdrości. Jednak okazało się, że bardzo dużo o niej wiedzą. Wysłuchały opowieści o Owieczce Belli, która wszystkim wszystkiego zazdrościła. Razem z Guciem wykonały ćwiczenia przeganiające zazdrość, wydmuchując kawałki porozrywanych łańcuszków na serduszku. Przedszkolaki wspólnie narysowały „Dobrą Panią Zazdrość”, która będzie motywować ich do działania oraz do stawania się coraz lepszym.

stybibl1
stybibl2 1

BIBLIOTEKA – GRUDZIEŃ

W grudniu – miesiącu bardzo radosnym – w bibliotece również zagościła radość. Bohater opowiadań „Gucio” tym razem pokazał dzieciom jak sprawić radość innym. A dzieci razem z Panem Radosnym rozweseliły Pana Smuteczka rozsypując wokół niego gwiazdki szczęścia.

bibl1gru
bibl2gru

BIBLIOTEKA – LISTOPAD

Podczas listopadowych zajęć w bibliotece przedszkolaki przybliżyły sobie temat złości. Dzięki książkowym bohaterom dzieci poznały sposoby radzenia sobie ze złością. Razem z Guciem wykonały ćwiczenia oddechowe. Z krokodylem napełniły powietrzem „balon na złość”. Bohaterem zajęć był także Kameleon, zdradzający swoje sposoby, o których wiedzą tylko dzieci.

bibllist1
bibllist2

————————————————————————————————————————————————–

BIBLIOTEKA – PAŹDZIERNIK

W październiku odbyły się pierwsze zajęcia biblioteczne dla wszystkich grup. Dzieci opowiedziały jak się czują w danej chwili, zagrały w memory, próbując nazwać odkryte emocje. Przedszkolaki wskazały jakie uczucia towarzyszyły krokodylowi, który pokochał sarnę. Wysłuchały również opowieść pt. „Miłość”, gdzie Tosia, opowiada o swojej miłości do rodziców i nie tylko. Zgodnie z jej przesłaniem „Niech miłość nas otacza jak ciepły szalik w te chłodne dni”.

paźdz1b
pazdz2b